Etusivulle                        Yhteystiedot

 


Runkosäännöt
Tulokset 16.8.2008
Tulokset 17.8.2008
SM-tulokset 17.8.2008

16.08.2008, 1.kilpailupäivä


SM-uistelukilpailun 2008 ensimmäisen päivän tulokset, henkilökohtainen- ja joukkuekilpailu

Venekunnan johtajan nimi mainittuna

sij.	nimi			

1	Asko Virolainen
2	Jari Piirainen
3	Esa Tavi
4	Janne Rasi
5	Anssi Korjala
6	Sami Tervo
7	Vesa Väistinen
8	Jussi Pentikäinen
9	Ville Vuori
10	Petri Sjögren
11	Jarno Pesonen
12	Jari Jalonen
13	Seppo Jolkkonen
14	Auvo Salmijärvi
15	Ari-Pekka Lällä
16	Jari Vihavainen
17	Sami Tuominen
18	Janne Vepsäläinen
19	Niko Korhonen
20	Esa Korpela
21	Harri Tikkanen
22	Markku Nousiainen
23	Juha Mononen
24	Marko Aho
25	Juha Pehkonen
26	Markku Paananen
27	Raine Kursu
28	Osmo Timonen
29	Vilho Neijonen
30	Seppo Rahkonen
31	Olli Miettinen
32	Kari Juvonen
33	Marko Kaatila
34	Pauli Kauppinen
35	Pekka Onkamo
36	Martti Laitinen
37	Jari Airikainen
38	Ari Neuvonen
39	Mikko Mäkinen
40	Ensio Hannula
41	Mika Lamminmäki
42	Elmeri Nahkala
43	Marko Hyvönen
44	Kimmo Kuokkanen
45	Asko Puranen
46	Pekka Holopainen
47	Kalevi Saarela
48	Keijo Viitanen
49	Jussi Rissanen
50	Kari Juvonen
51	Ismo Laitinen
52	Kari Tuominen
53	Urpo Lehkonen
54	Kari Hopia
55	Ilari Tourunen 
56	Petri Myrskyluoto
57	Veijo Matala
58	Jani Palvimo
59	Timo Ritanen
60	Pekka Närvänen
61	Pasi Laakkonen
62	Mika Hiltunen
63	Jouni Lukkari
64	Teemu Vesterinen
65	Jouni Neuvonen
66	Pasi Hirvilampi
67	Hannu Nieminen
68	Marko Dahlgren
69	Pekka Salomaa
70	Mikko Salonen
71	Pertti Haltsonen
72	Pentti Luukkanen
73	Aarre Lehto
74	Markku Tolonen
75	Jussi Väänänen
76	Marko Turpeinen
77	Teuvo Käsmä
78	Ville Rissanen
79	Timo Rämä
80	Jani Rissanen
81	Jari Kostamo
82	Parkkonen Antti
83	Marko Noukkala 
84	Janne Turunen
85	Juhani Pääkkönen
86	Janne Nikula
87	Eino Hyttinen
88	Teemu Moilanen
89	Marko Ilkko
90	Timo Piispanen
91	Aimo Lammi
92	Timo Siilanen
93	Leo Jussila
94	Tuomas Hutri
95	Hannu Reinilä
96	Jukka Pohjalainen
97	Juha Koskinen
98	Jarmo Mäkäräinen
99	Mika Kaatila
100	Tomi Ahmasalo
101	Toni Mäki
102	Juha Juujärvi
103	Jari Väkiparta
104	Jukka Rajala
105	Marko Heiskanen
106	Jorma Leinonen
107	Kari Saviaro
108	Rami Kallio
109	Marko Kuusinen
110	Petri Ranne
111	Pentti Koponen
112	Olli Laukkarinen
113	Kari Muurinen
114	Pekka Heinänen
115	Tommi Saksinen
116	Arto Lehto
117	Joona Murtoniemi
118	Mikko Hast
119	Antti Heiskanen
120	Mikko Ojala
121	Ville Särkikoski
122	Tapani Kurvinen
123	Erkki Ahokas
124	Teuvo Moilanen
125	Ari Kolehmainen
126	Tommi Kaskinen
127	Tero Keskiväli
128	Antti Nevala
129	Marko Hartikainen
130	Seppo Aittokallio
131	Esa Tavi
132	Henri Hentilä
133	Antti Tylli
134	Petri Strang
135	Marko Kokkonen





	
saalis/g

9815
7439
6678
3858
3038
2876
2639
2560
2429
2416
2315
2198
1852
1557
1517
1485
1472
1349
1104
1081
987
948
916
889
834
822
809
761
748
682
679
675
670
628
626
580
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0





Joukkuekilpailu

sij.	Nimi	

1	Jokikone
2	Savonia
3	Länsi-Suomi
4	Kymenlaakso
5	Kainuu
6	Häme
7	Lohjanjärvi
8	Gold Salmon
9	PKS
10	Saimaa
11	Savo-Karjala
12	Pohjanmaa
13	Keski-Suomi
14	Päijänne
15	Pihlavanlahti
16	Pohjola
17	Lappi
18	Shindaiwa






Saalis/g

7594
4925
3087
3038
2876
2429
2416
1412
1352
1076
761
0
0
0
0
0
0
0





© Pasi Aikio 2004