Etusivulle                        Yhteystiedot

 


Runkosäännöt
Tulokset 16.8.2008
Tulokset 17.8.2008
SM-tulokset 17.8.2008

17.08.2008, 2.kilpailupäivä


SM-uistelukilpailun 2008 toisen päivän tulokset, henkilökohtainen- ja joukkuekilpailu

Venekunnan johtajan nimi mainittuna

sij.	nimi			

1	Asko Virolainen
2	Anssi Korjala
3	Jani Rissanen
4	Kimmo Kuokkanen
5	Jussi Väänänen
6	Tapani Kurvinen
7	Pekka Holopainen
8	Jukka Pohjalainen
9	Tommi Saksinen
10	Pasi Hirvilampi
11	Jari Väkiparta
12	Niko Korhonen
13	Mikko Ojala
14	Ari Kolehmainen
15	Petri Strang
16	Vesa Väistinen
17	Ilari Tourunen 
18	Jarno Pesonen
19	Kari Tuominen
20	Marko Kuusinen
21	Esa Korpela
22	Toni Mäki
23	Jari Piirainen
24	Kari Saviaro
25	Sami Tuominen
26	Hannu Reinilä
27	Kari Juvonen
28	Osmo Timonen
29	Timo Rämä
30	Jari Airikainen
31	Ville Vuori
32	Seppo Aittokallio
33	Marko Hartikainen
34	Hannu Nieminen
35	Rami Kallio
36	Mikko Mäkinen
37	Pekka Salomaa
38	Antti Tylli
39	Jari Vihavainen
40	Parkkonen Antti
41	Sami Tervo
42	Janne Nikula
43	Marko Ilkko
44	Jani Palvimo
45	Tommi Kaskinen
46	Petri Myrskyluoto
47	Jukka Rajala
48	Keijo Viitanen
49	Arto Lehto
50	Joona Murtoniemi
51	Marko Noukkala 
52	Elmeri Nahkala
53	Timo Ritanen
54	Pekka Heinänen
55	Mika Lamminmäki
56	Seppo Rahkonen
57	Jouni Neuvonen
58	Marko Kaatila
59	Pauli Kauppinen
60	Teemu Vesterinen
61	Pentti Luukkanen
62	Erkki Ahokas
63	Juha Mononen
64	Ville Särkikoski
65	Esa Tavi
66	Juhani Pääkkönen
67	Seppo Jolkkonen
68	Urpo Lehkonen
69	Eino Hyttinen
70	Janne Vepsäläinen
71	Mikko Hast
72	Petri Ranne
73	Jari Jalonen
74	Kari Muurinen
75	Ismo Laitinen
76	Auvo Salmijärvi
77	Jussi Rissanen
78	Pasi Laakkonen
79	Pekka Närvänen
80	Olli Miettinen
81	Timo Piispanen
82	Jarmo Mäkäräinen
83	Janne Turunen
84	Kari Juvonen
85	Kalevi Saarela
86	Raine Kursu
87	Juha Juujärvi
88	Aarre Lehto
89	Marko Dahlgren
90	Vilho Neijonen
91	Kari Hopia
92	Teuvo Moilanen
93	Veijo Matala
94	Pekka Onkamo
95	Tomi Ahmasalo
96	Antti Nevala
97	Teemu Moilanen
98	Timo Siilanen
99	Harri Tikkanen
100	Leo Jussila
101	Jari Kostamo
102	Petri Sjögren
103	Tuomas Hutri
104	Pentti Koponen
105	Marko Turpeinen
106	Martti Laitinen
107	Jussi Pentikäinen
108	Mikko Salonen
109	Tero Keskiväli
110	Mika Hiltunen
111	Janne Rasi
112	Juha Pehkonen
113	Teuvo Käsmä
114	Ari Neuvonen
115	Ensio Hannula
116	Jorma Leinonen
117	Ville Rissanen
118	Marko Hyvönen
119	Pertti Haltsonen
120	Marko Heiskanen
121	Jouni Lukkari
122	Ari-Pekka Lällä
123	Olli Laukkarinen
124	Asko Puranen
125	Marko Aho
126	Juha Koskinen
127	Aimo Lammi
128	Antti Heiskanen
129	Marko Kokkonen
130	Mika Kaatila
131	Markku Pursiainen





	
saalis/g

3933
2881
2500
2087
1764
1738
1642
1619
1511
1487
1431
1182
1150
1116
1030
1016
971
941
937
883
881
869
802
773
766
746
691
643
641
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0






Joukkuekilpailu

sij.	Nimi	

1	Saimaa
2	Kymenlaakso
3	Pihlavanlahti
4	Lappi
5	Gold Salmon
6	PKS
7	Savo-Karjala
8	Shindaiwa
9	Kainuu
10	Pohjanmaa
11	Savonia
12	Päijänne
13	Keski-Suomi
14	Häme
15	Jokikone
16	Pihlavanlahti
17	Lohjanjärvi
18	Pohjola







Saalis/g

3909
2881
2300
1764
1030
971
643
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0






© Pasi Aikio 2004